Kalça Estetiği (Brazilian Butt Lift) – 2024 Fiyatları

Güzellik tanımı görecelidir. Fakat kalça güzelliği, genel güzellik anlayışının olmazsa olmazları arasında yer arıyor. Kalçanın vücut ile orantılı büyükte olması, yandan bakıldığında yeterli düzeyde belirgin, yuvarlak ve pürüzsüz olması genel güzellik tabirlerinden biridir.

Artık kadın erkek fark etmeksizin herkes, estetik kalçalara önem veriyor. Yuvarlak ve hafif belirgin kalçalar, kadınların daha seksi ve alımlı gözükmesini sağlıyor. Güzel kalçalara sahip olmak, bazen sadece sporla elde edilemiyor. Bu durumda estetik kalçalara sahip olmanın yolu bazı estetik operasyonlardan geçiyor.

Dış görünüşüne önem veren kadınlar, daha seksi ve güzel gözükmek istiyor. Kadınlar özelliklede yaz aylarında kalçalarını saklamaktan şikâyetçi. Bikininin altında kalçaları saklamak oldukça zor. Bikini ya da mayoların içinde kalçaların estetik görünmesi için popo estetiğine son zamanlarda talep arttı. Yazlık kıyafetlerin, şortların, açık renkli, ince kumaşlı pantolonların ve bikinilerin içine saklanamayan kalçaları daha estetik hale getirmek için kalça estetiği oldukça ideal bir yoldur.

Zayıf ve düz bayanlar, özellikle pantolon giydiklerinde kalçalarının biraz daha belirgin olmasını ister. Ancak bu kişilerde liposuction ile yeterli miktarda yağ elde edilemediği için çoğunlukla silikon protezler ile popo şekillendirilir.

Kilo kaybı kişilerin kalça bölgesinde düzleşmeye yol açabilir. Zaman içerisinde sarkmalar oluşan karın, kalça, bacak içi ve popo içi bel bölgesinde bikini altına gizlenir.

Bazen ise genetik sebeplerden dolayı poponun bel ile yaptığı açı geniştir. Popo yandan bakıldığında çok belirsizdir. Ancak kalça bölgesinde yeterli miktarda yağ bulunur. Liposuction yöntemiyle kalçadan alınan yağlar, popoyu şekillendirmek için kullanılabilir.

Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

Sarkık Kalçalar, belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve kalça üst bölümündeki sarkan deri ve yağ kısmı bir kuşak gibi çıkarılarak kalça yukarı doğru çekilir, dikişler bikini altında kalır.

Ameliyat genel anestezi adı altında yapılır. 2 ila 4 saat arasında süren ameliyatın ardından hasta bir gün müşahede alında kaldıktan sonra taburcu edilir. Hasta 10-15 gün istirahat eder. Ardından da normal yaşantısına geri dönebilir.

Bazı durumlarda popo kaldırma işlemi sırasında yumuşak doku ve kas yetersizliği olan hastalara kalçaları daha dolgun gösterecek implantlar da yerleştirilebilir. Bu işlem kalça kaldırma işlemi ile birlikte olduğu kadar tek başına da yapılabilir.