Bişektomi -2024 Fiyat

Bichat yağ yastığı yüzümüze dolgunluk veren özel bir yağ yastıkçığıdır ve özellikle yanak dolgunluğuna katkısı büyüktür. Endoskopik yüz germe esnasında özellikle elmacık kemikleri üzerinde yeterli yağ yastığı olmayan hastalara bu doku kendi damarsal ağı belirgin olması ve bir kapsül içerisinde kolayca taşınabilir olması nedeniyle flap olarak konulur ve erimeyen bir yağ dolgusu olarak ömür boyu olduğu yerde dolgunluk sağlar.

Son zamanlarda “Hollywood yanağı” adı verilen yüzün yuvarlak hatları yerine daha köşeli ve dolgunluğu azaltılmış hali için yapılan bir estetik uygulamasında ise endoskopik yüz germede kullanılan yağ yastığı olan Bichat yağ yastığı çıkartılır. Takriben 2-4 ml civarında bir doku olan Bichat yağ yastıkçığı çıkartıldığında özellikle elmacık kemiğinin hemen altından başlayan alanda yüzde hafif çökme oluşmuş olur.

İşlem lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Tercihimiz genel anestezinin konforu nedeniyle lokal anesteziden yana değildir, ancak hasta isteğine göre yapılabilir. İşlem takriben 30 dk sürer sonrasında ağız içerisinde yapılan 1 cmlik kesiye eriyen 2-3 dikiş atılarak kapatılır. 2-3 gün gargara ve su ile ağız içi temiz tutulması ve 1-2 gün yumuşak yiyecekler tüketilmesi yara bakımında yeterlidir. Sonuçlar ödemlerin geçmesini takiben 3-4 hafta içerisinde alınmaya başlanır. Son sonuç için her zaman olduğu gibi 6 ay ila 1 sene süreye ihtiyaç olacaktır.