Kanser sonrası Meme Düzeltme

Göğüsler (meme) bayanların yaşam sürecinde hem estetik, hemde fizyolojik olarak oldukça önem taşımaktadır. Göğüsler gerek biçimsel gerek hacimsel olarak bir çok defa değişikliğe uğramaktadırlar.kanser meme2

Göğüsler yaş, genetik özellikler, vücut ağırlığındaki değişiklikler, laktasyon, gebelik, emzirme, menapoz gibi nedenlerle değişikliğe uğrayabilirler. Günümüzde estetik açıdan yeterli görünüm ve projeksiyon vermeyen memeler bazı bayanlarda güvensizlik, depresyon gibi olumsuz duygular yaratmakta, kişinin sosyal yaşantısını etkilemektedir. Meme göğüs ameliyatlarını sınıflandırırsak en sık olarak silikon protez ile meme göğüs büyütme ameliyatları, meme göğüs dikleştirme, meme göğüs küçültme ve meme asimetrisi yani eşitsizliği ameliyatları yapılmaktadır. Meme başı-ucu ile ilgili olarak meme başı yokluğu, meme ucu çöküklüğü ya da meme ucunun farklı bir yerde olması karşımıza çıkmaktadır. Erkeklerde ise en sık jinekomasti dediğimiz erkekde kadın tipi meme büyümesi durumu ve jinekomastiye yönelik operasyonlar yapılmaktadır.

2 Responses to “Kanser sonrası Meme Düzeltme”

 1. Sibel Sümer :

  Selamlar,
  42 yaşında bir bayanım.7 yıl önce sağ göğsüm alındı.Şimdi amliyat olmayı düşünüyorum ancak değermi değmezmi konusunda endişeliyim.Bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

  Tşk
  Sibel Sümer

 2. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Sibel hanım bana kalırsa tabii ki değer, sonuçta meme kadınlık organı ve siz 42 yaşında genç bir bayansınız. Bence yaptırmanız sizin kendinize güveninizi arttıracaktır.

Yorum yapın