Mons Pubis Liposuction (Bikini Bölgesi Yağ Eritme)

Bazı bayanlarda mons pubis adı verilen tüylü alanın yüksek ve yağlı görünümünden şikayetçi olabilirler. Bu durumda hastaya yapılacak işlem “liposuction”dır. Bu işlemle mons pubis eğer gerekliyse aynı zamanda büyük dudaklardaki fazla yağ dokusu emme işlemi ile alınarak küçültme sağlanmaktadır. Bunun yanında liposuction işlemine alternatif bir yöntem olarak son dönemde “lazerlipoliz” de bu bölgedeki yağların eritilmesi için tercih edilen bir operasyon olmuştur. İşlemm esnasında yağ emme işleminde olduğunun tersine bölgedeki yağ hücreleri eritlip parçalandıktan sonra vakumlanarak dışarı alınır. Lazerlipoliz işlemi esnasında yağ hücreleri eritlirken bir yandan da ciltte sıkılaşma da gerçekleşir ki bu şekilde cinsel bölge estetiğini bozma ihtimali ve sarkma olasılığı da ortadan kalkmış olacaktır.

Mons pubis bölgesindeki yağ fazlalığı aynı zamanda cinsel organın aşağı doğru sarkarak şeklinin bozulmasına da neden olduğundan bazı hastalara “lifting” yada karın germe işlemi ile bu bölgeyi yukarı asmak gerekmektedir. Bazı durumlarda sınırda vakaların bu işlemlere gerek kalmaksızın lazerlipoliz işlemi sırasında gerçekleşen sıkılaşma etkisi ile bölgesel toparlanma sağlanmış olur.

Lokal anestezi altında yapılabilen bu operasyon yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Hasta tercihine göre lokal anestezi yerine sedasyon ile de işlem dah konforlu bir şekilde gerçekleştirilir. Operasyon sonrasında herhangi bir iz kalmamaktadır. Ameliyat sonrası ortalama 5-7gün bu bölgede şişlik meydana gelecektir. Sonrasında şişler inmesiyle birlikte 2-3 hafta sonra operasyon sonucunu görülebilmektedir.

13 Responses to “Mons Pubis Liposuction (Bikini Bölgesi Yağ Eritme)”

 1. fatma :

  Mons pubis liposuction operasyonu sonucu elde edilen düzelme kalıcı mı yoksa tekrar gerekiyor mu? İşlem ne kadara mal olmakta bilgilendiriseniz sevinirim.

  Saygılar

 2. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Mons pubis liposuction sonrası düzelme kalıcı ve ömür boyudur. Bölgedeki fazlalık olan yağ hücreleri vakumlanarak alındığından tekrarlaması imkansızdır.

 3. marya :

  Mons pubis ameliyatı hakkında fiyat bilgisini nasıl alabiliriz?
  Bir de ne kadar başarılı bir sonuç alınabilir ve 20 yaş için bir sorun teşkil eder mi? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 4. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Marya Hanım fiyat bilgisi muayene sırasında verilmektedir. Cinsel bölge estetik operasyonları çok başarılı sonuçlar vermektedir. Emailiniz hatalı olduğundan dilerseniz kliniğimize ulaşmak için iletişim adresimize email gönderebilirsiniz.

 5. Merve :

  18 yasin altinda bir birey yaptirabilir mi?

 6. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Merve hanım mons pubis liposuction 15 yaş üstü hastalarda uygulanabilmektedir. Bunun nedeni kadınlarda olgunlaşma daha erken olduğundan 18 yaş altındaki bireylerde ( tabii sadece yasal vasisinin (normalde anne veya baba) onayı ile) herhangi bir gelişim kusuru yaratmayacak olmasıdır.

 7. esmerkiz :

  Ortalama fiyat araligi verebilirmisiniz acaba

 8. tuğçe :

  Bu ameliyatı hakkında fiyat bilgisi alabilirmiyim?

 9. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Mons pubis bölgesinde mevcut olan yağlar doğuştan o bölgede var olmakla birlikte cinsel olgunluğa erişen bireylerde görsel olarak çok fazla yüksek oldukları takdirde bir takım kıyafetler ve özellikle bikini ve kumaş pantolon gibi vücut hatlarına oturan tipte giyisiler giyildiğinde dışarıdan fark edilebilir olmaları nedeniyle rahatsızlık yaratabilir. Bu durumda liposuction veya laserlipoliz gibi bir yöntem ile fazla olan miktarı alınabilir.

 10. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Site üzerinden fiyat bilgisi veremiyoruz.

 11. nesrin erdem :

  mrb ben de pubis yaglanmasından rahatsızım bu sorundan kurtulmak istiyorum ancak kalp damarımda bir stent var engel teşkil edermi bir de fiyat bilgisi rica ediyorum ankaradan gelecegim iyi çalışmalar dilerim

 12. Sibel :

  Pubis bolgem kilolu yag mi bilmiyorum ne yapmam lazim..

 13. Işıl deniz :

  Liposuction fiyatları detaylı istıyorum

Yorum yapın