Kaş Ekimi

İlk kaş ekimi işlemi sanıldığından da eski tarihlere dayanmaktadır. 2. Dünya  Savaşı öncesi Japon Dermatolog  Dr.Okuda tarafından ilk kaş ekimi gerçekleştirilmiştir. Hatta saç ekimlerinin yapılmaya başlanabilmesi kaş ekimi sonrasında mümkün olmuştur.

Özellikle bayanlarda kaşların sürekli inceltemesi amacıyla yapılan depilasyon işlemi, her iki cinste özellikle hipotiroidi, Addison  başta olmak üzere mevcut  hormonal bozukluklar, doğuştan ince ve seyrek yapılı kaşları olanlar için FUE yöntemi ile kaş ekimi mümkündür. Hem alım bölgesi hem de ekilen bölgede hiç iz olmadan ekim yapılabilinmektedir.

Kaş ekimi sırasında mevcut kaş çizgisi korunabildiği gibi anatomik olarak uygun, estetik görünümü bozmayan yeni bir kaş çizgisi de belirlenebilir. Bayanlarda kaş, kaş kemeri üzerinde başlar 2/3 üseviyesinde kaş kemerinin 0.5-1 cm üzerinde olacak şekilde bir yay çizerek tekrar 1/3 lük dış kısmı kaş kemeri üzerinde sonlanır. Erkeklerde ise kaş, kaş kemeri üzerinde seyreder. Günümüz modern toplumundaki estetik görüşe de uygun olarak bazen özellikle bazı bayan hastalarımız kaş kemeri üzerinde değilde 1/3 dış kısmının yine kaş kemerine paralel veya hafif eleve olmasını arzu etmektedirler. Bu şekilde daha atraktif ve genç bir görünüme kavuşmak olasıdır.

Yöntem:İşlem için saç veya kasık foliküllerinden günümüz modern saç ekimi tekniğinin de kıl foliküllerini elde etme yöntemi olan “p-FUE” yöntemi ile iz bırakmadan alınan greftler kaşın doğal açısı olan 5-15 derecelik açılarla ekilmek amacıyla bu işleme özel tasarlanmış olan “Choi” iğneleri  ile donör bölgeye aktarılırlar. İşlem sırasında tam 1 kaş ekimi yapılıyorsa toplamda 250-300 kök ekimi gerçekleştirilir. Bu sayı doğal sıklığı sağlar.

İyileşme: 3. gün zeminden gelişen yeni kan damarları ile tekrar beslenmeye başlayan kökler 5-7 gün içerisinde ekilen yeni yerlerine adapte olurlar. Bundan sonra 2-3 haftalık bir dökülme olur. Tekrar 3-4 ay içerisinde çıkan köklerin şeklitam olarak  6 ay-1 sene içerisinde oturmuş olur.

Bakım: Boyama,keserek şekil verme, dilendiği takdirde depilasyonu mümkündür. Ek bir bakıma ihtiyacı olmaz.

Kaş ekimlerinin gerçekten tecrübesi olan merkezlerde uzman Plastik Cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi uygun olacaktır. Teknik olarak çok ehil ellere ihtiyaç duyan bir yöntem olduğundan kaş ve kirpik ekimleri konusunda hastaların özellikle tercihlerine özen göstermeleri gerekmektedir.

 

3 Responses to “Kaş Ekimi”

  1. Hiroshi :

    Suanda fransadayim, daha önce 4 5 sene öncesinde Fransada bir defa operasyon gecirdim sac ekdirdim ama, hem yerleri belli hemde azaldi ve duştu ekilen saclar eger bir uygun fiyat teklif ederseniz 1 ay kadar Türkiye gelebilirim Yilbaşinda.saygilarim ile.birde bir sorum var, bir başkasinda alinip saç nakli oluyormu??

  2. Op. Dr. Alper Tuncel :

    Merhaba saç ekiminde fiyat bilgisi site üzerinden veremiyoruz. Eğer fotoğraflarınızı bize yollarsanız size ne kadarlık bir ekim gerekir karar verip ona göre fiyat verelim dilerseniz. Diğer sorunuza gelirsek maalesef başka vericiden saç ekimi ypılması tıbben olanaksızdır.

  3. sevilay dolapcı :

    sayın alper bey öncelikle kaş kirpik ekimi haberiyle beni ve benim gibi bütün bayanları mutlu ettiğiniz için çok tşk ederim.soruma gelince de;benim kirpiklerim makyajdan dolayı çok döküldü.bu fue yöntemini çok araştırdım en çok takıldığım nokta ise saç kökünden alınan kıl kökünün kirpik gibi değil de aşağıya doğru uzar mı?ben artık makyaj yapmak istemiyorum bu yöntemi yaptırdıktan sonra yine şekil vermek için makyaj yapmak zorunda kalır mıyım?bu sorularıma cevap verip beni sevindirirseniz gelmeyi düşünüyorum.iyi çalışmalar diliyorum

Yorum yapın