Burun Estetiği (Rinoplasti)

burun estetigiYapılan Cerrahi Girişim: Burunun küçültülerek ya da büyülterek yeniden şekillendirilmesi, şekil bozukluğuna neden olan kemerin alınması, burun deliklerinin eğer gerekiyorsa daraltılması ve burun ucunun inceltilip şekillendirilmesi, aynı zamanda var olan septum eğriliklerinin (deviasyon) düzeltilmesi.

-Ameliyat süresi : 1-2 saat
-Anestezi koşulları : Genel anestezi
-Hastanede kalış : 1 gün
-Olası rahatsızlıkları : Hafif göz çevresinde şişlik, fazla rahatsız edici olmayan morluklar,  ilk 2 gün küçük sızıntılar.
-Riskleri : Nadiren revizyon gerektirecek düzensizlikler. (%5-12)
-Ameliyat sonrasında 24 saat burunda tampon vardır, ilk 1 hafta burun alçısı ve ikinci haftada da burun bandajı kullanılır.
-İşe dönüş : 1-2. hafta.
-Ağır egzersiz: 2-3. hafta.
-Gözlük takmama-darbelerden korunma : 8-12 hafta.
-Şişliklerin tamamen kaybolması : 2-3 ay.
-Burnun değişmeyecek son halini alması : 1 yıl.

5 Responses to “Burun Estetiği (Rinoplasti)”

 1. azad :

  hapşırma gibi durumlarda ne oluyor ameliyattan sonraki ilk hafta içinde tabi

 2. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Sayın Azad operasyon sonrası bu tip şikayetler olabilir, bir problem teşkil etmez.

 3. Dicle :

  Merhabalar.Burnum hafif kemerli doktor kemiğin kırılması gerektiğini söyledi ama çevremde törpülettim diyenlerde var.Törpüleme mi yoksa kırma mı bu işlem acaba?

 4. Op. Dr. Alper Tuncel :

  Dicle hanım iletisim@dralpertuncel.com email adresime önden ve her iki yandan çekilmiş resimlerinizi gönderebilirseniz sorunuza daha kesin cevaplar verebilirim. Ancak şunu önceden belirtmeliyim ki bazen sadece kemerin hemen üstüne biraz dolgu ve burun ucunu hafifçe kaldırarak ne törpü ne de kemik parçası çıkartmadan istediğimiz şekli elde edebiliriz. O bakımdan sizi veya en azından resimlerinizi görmem uygun olur.

 5. dilek çelik :

  burundan daha once amalıyat oldum fakat burun ucum gereğinden uzun ve bunu düzeltebilir myiz bir de burun kemiğimi törpülrken kotu yapılmıs bunlar düzeltilebilir mi bir de ne kadara mal olur

Yorum yapın