Yüzünüzdeki Maskeyi Söküp Atın

Konu yüz estetiği olduğunda birçok farklı uygulama bulunmaktadır. Yüzün erken yaşlanması ve kişinin en çok dikkat çeken yeri olmasından dolayı bu bölgede uygulanan çok farklı işlemler yer almaktadır. Yüz bölgesi yaşlanmayla beraber cilt kalitesini ve parlaklığını kaybeder. Özellikle yanak ve göz bölgesinin daha mat hale gelmesi insanları olduğundan daha yaşlı gösterebilmektedir. Bu nedenle orta yüz bölgesine yapılan uygulamalar oldukça önem taşımaktadır. Göz altı, burun çevresi, yanaklar ve üst dudak bölgesi hem sarkmaların hem de çizgilerin en sık görüldüğü yerlerdir. Yüzün bu bölgesinde çok fazla hareket ve mimik olması bu bölgenin zamana yenik düşmesinin en büyük sebeplerinden birisidir.

Endoskopik Yüz Germe

Endoskopik yüz germe işlemi hem en etkili hem de en çok tercih edilen orta yüz gençleştirme uygulamalarının başında gelmektedir. Bu uygulama deri altında bir işlemdir. İşlemde kullanılan 3-4 milimetre boyutundaki kameralardan dolayı endoskopik adını almaktadır. Bu uygulamada alınmak istenen sonuç alın ve elmacık kemiklerinin daha çıkık bir görünüme sahip olmasıdır. Uygulama ile beraber yüzdeki etkileri yaklaşık olarak 3 ay sonra ortaya çıkmaktadır. Bu uygulama çeşitli göz kapağı uygulamaları ile beraber kombine bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede hastaların tek seferde iki farklı problemi giderilebilir ve iki defa iyileşme süreci beklenmez.

Operasyonun Etkileri2

Operasyonun etkileri hastadan hastaya göre değişiklik gösterse de ameliyat sonucunda son derece genç ve etkili bir görünüm elde edilir. Elmacık kemiği ve yanakların olması gerektiği pozisyona çekilmesi ile gerçekleştiren bu yöntem sonucunda oldukça yüz güldürücü etkiler görülmektedir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu operasyon sonucunda ağrı ve sızı ilk birkaç gün sonunda ortadan kalkmaktadır. Operasyona bağlı şişkinliklerin geçmesi ise en fazla 6 günü bulmaktadır. Operasyonu geçiren hastalar yaklaşık bir hafta sonra mevcut işlerine geri dönebilirler. Operasyon ile dolu ve sıkı yanaklar elde edilmektedir. Yer çekimi nedeniyle meydana gelen sarklılıklardan dolayı kaybolan elmacık kemikleri de tekrar ortaya çıkmaktadır. Uygulama ile beraber zaman içerisinde ortadan kaybolan ağız bölgesindeki çöküklük de tekrardan elde edilmektedir.

Yorum yapın