Lazer Lipoliz ile Sımsıkı Bir Vücut

Vücutta en çok şikayet edilen şeylerden birisi de bölgesel yağlanmalardır. Teknolojinin giderek gelişmesi ile bölgesel yağlanmaların önüne geçecek yöntemler de ortaya çıkmaya başladı. Bu yöntemlerden en yenilerinden birisi olan lazer lipoliz beraberinde getirdiği birçok avantajla her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Aşırı kilolu olmayan ancak bölgesel yağlanma şikayeti olan hastalarda lazer lipoliz tekniği ile bu şikayetler ortadan kaldırılmaktadır. Bölgesel incelme uygulaması olan lazer lipoliz, diyet programlarının ve spor faaliyetlerinin etkisiz kaldığı durumlarda ve yağ yakımının çok zor gerçekleştiği bölgelerde kurtarıcı işlevi görmektedir. Bu işlem vücutta gıdık bölgesinden basen bölgesine kadar birçok yerde yapılabilmektedir.

Lazer Lipoliz’in Avantajları

Lazer lipoliz uygulamasının klasik yağ alma yöntemi olan liposuction uygulamasına göre çok daha fazla avantajı bulunmaktadır. Lazer lipoliz minimal invaziv bir yöntemdir ve bu sayede daha kolay ve hızlı bir iyileşme sürecine sahiptir. Vücuda en az seviyede müdahale edildiği için kanama da neredeyse hiç meydana gelmemektedir. Lazer lipoliz yönteminde kullanılan lazerler hem güçlü hem de birden çok dalga boyu kullanmaktadır. Bu sayede daha fazla verim elde edilerek daha fazla yağ alımı gerçekleştirilmektedir. Lazerli işlem kanamaya neden olabilecek kılcal damarlar yağ alım işleminin gerçekleştirileceği bölgeden uzaklaştırıldığı için uygulama esnasında herhangi bir kan nakli işlemine gerek duyulmamaktadır. İşlem esnasında kullanılan lazerin deri sıkılaştırıcı özelliği sayesinde klasik yağ alma işlemlerinden sonra meydana gelen bölgesel sarkmalar da görülmemektedir.

Lazer Lipoliz Uygulaması

Lazer lipoliz işleminin uygulanacağı bölgeler belirlenir ve bu bölgeler kalemle vücuda işaretlenir. İşlemin uygulanacağı bölgede yer alan yağ dokusu lazer yardımıyla eritilir ve daha sonra liposuction cihazı ile bu bölgeden alınır. Yaklaşık olarak bir buçuk saat süren bu işlem için lokal anestezi uygulanmaktadır. Bölgeden çıkarılan yağların %85’i sıvı, %15’i ise katı formdadır. Minimal invaziv bir yöntem olduğu için lazer lipoliz uygulanan hastalar aynı gün taburcu edilmektedir. Her ne kadar uygulamın sonuçları hemen gözlemlense de asıl etkileri yaklaşık olarak 3 ay sonra ortaya çıkmaktadır.

2 Responses to “Lazer Lipoliz ile Sımsıkı Bir Vücut”

  1. Çiğdem :

    Alper Bey merhaba 163 boy 57 kilo gogus 80- bel 60- basen 99 bacak 59 cm alt kısmı ölcmedim bilmiyorum beden olarak üst alt arası 2 beden fark var lazer lipoLiz yaptırmak istiyorum basen iç bacak diz içleri ve alt bacak ne kadar fiyat olur ortalama sizinle ilgili çok güzel yorumlar okudum görüşmeye de gelmek istiyorum cevabınızı bekliyorum

  2. Funda Boldurmaz :

    Lazer lipoiz yaptitmak istiyorum

Yorum yapın