Türk Doktordan, Saç Ekiminde Dünya Rekoru – Sabah

 

 

Dr. Alper Tuncel ve ekibi, 20 bin saç telini tek seansta ekerek, tescil edilmemiş de olsa bir rekor kırdı. Bir seansta bilinen en yüksek rakam ise 12 bin saç teliydi..

 

 

Özellikle orta yaş üzerindeki erkeklerin korkulu rüyası saç dökülmesine kalıcı çözüm olarak sunulan saç ekiminde Türk doktorları bir dünya rekoruna imza attı. Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel ve uzman kadrosu İstanbul’da tek seansta 20 bin saç teli ekerek bu rekora imza attı. Daha önce bir seansta sadece 12 bin saç teli ekimi yapılabildiğini anlatan Tuncel “Bu işlem için büyük bilgi, beceri ve dikkat gerekiyor. Profesyonel ekibimiz ile birlikte bu sayıyı 20 bine çıkarak Türkiye’de ve dünyada sağlık ve güzellik alanında, büyük bir başarıya imza attık” dedi.

 

 

STANDARDI 6-8 BİN SAÇ TELİ …

 

 

Tuncel, saç ekimi esnasında, başın ense bölümündeki saç tellerinin çok sık olmasının önemli olduğunu belirterek, bunun hekimin işini kolaylaştırdığını vurguladı. Bazı dökülmelerde, her merkezde yapılabilen miktardaki ekimlerin yetersiz kalabileceğini, bu sorunu aşmanın tek yolunun ise bir seferde maksimum sayıda saçı alarak ekim yapmak olduğunu belirten Alper Tuncel, bugüne kadar yapılan saç ekimlerinde bir seansta 6 – 8 bin saç telinin ekilebildiğini, standardın üzerindeki sayısal verilerin ise en fazla 10 – 12 bin olduğunu kaydetti. Tuncel, bir seansta 20 bin saç teli ekerek tescil edilmemiş bir dünya rekoru kırdıklarını söyledi.

 

 

SON TEKNOLOJİ KULLANILIYOR

 

 

Op. Dr. Alper Tuncel, saç ekiminde son 5 yıla damgasını vuran ‘p-FUE’ tekniğinin birçok merkez tarafından tercih edildiğini, dünyada ‘manuel FUE’ tekniği çok yaygın olarak kullanılmasına rağmen, daha üstün bir teknik olan mikrodril ile yapılan bu yöntemin Türkiye’de çok daha yaygın olduğunu belirtti. Tuncel, saç dökülmelerinin genetik sebeplerden ve stresten kaynaklandığını da belirterek, “Yeni teknik ve maksimum sayıda yapılan ekimler ile daha kısa zamanda, daha gür saçlara sahip olunabililir” diyor.

5.002 kez izlendi.

    Dr. Alper Tuncel ve ekibi, 20 bin saç telini tek seansta ekerek, tescil edilmemiş de olsa bir rekor kırdı. Bir seansta bilinen en yüksek rakam ise 12 bin saç teliydi..     Özellikle orta yaş üzerindeki erkeklerin korkulu rüyası saç dökülmesine kalıcı çözüm olarak sunulan saç ekiminde Türk doktorları bir dünya rekoruna imza […]

Kategori : Yazılı Basın

Henüz yorum yapılmamış. Yorum yazın

commenter avatar

İlk yorumu siz yapın !


Yorum yazın