Op. Dr. Alper Tuncel Boxer Dergisi Röportajı

 

Cihan Ünal: Azalmaya başlayan saçlarına, saç ektirmekle çare bulan Ünal, çıkan saçlarını bir de boyatınca eski haline geri dönerek delikanlılara taş çıkartan bir görünüm kazandı.

 

Joel Mchale: Henüz 39 yaşındaki ünlü komedyen azalmaya başlayan ve görüntüsünü oldukça etkileyen saçları İçin çözümü, gidenlerin yerine yenisini ektirmekte buldu.

 

Jude Law: Genç kızların sevgilisi ünlü ingiliz aktörün geçtiğimiz yıllarda saç ektirdiği öne sürüldü. Herhangi bir açıklama yapmasa da aradaki fark gözden kaçacak gibi değil.

 

Yalın: Saçları döküldüğü İçin fotoğraflarda kötü çıktığını düşünen şarkıcı, kaynak yaptırarak gür ve sağlıklı saçlara sahip oldu. Artık fotoğraflarını beğeniyor olsa gerek.

 

Silvio Berlusconi: italya’nın ünlü ve renkli kişiliğe sahip başbakanı İlk saç ekiminden bir sene sonra sekiz saatlik ikinci bir operasyon sonunda şu anki saçlarına kavuştu.

 

“Vücut kılları kısa ömürleri nedeniyle tercih edilmiyor”

 

Erkekler bu dünyada güzel olmak zorunda değiller. Her haliyle kabul edilebilirler. Bu yüzden fiziksel özellikleriyle dalga geçildiğinde, kilo aldığında ya da sivilceli olduğunda çok fazla önemsemezler. Ama konu saça geldiğinde her şey değişir. Eğer göbeğiniz varsa bunu diyetle veya sporla eritebilir, fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ama saç öyle değil; geri gelmez. Dökülmeye başladıysa ve en önemlisi ailede özellikle anne tarafında saç dökülmesi varsa yapacak çok fazla bir şey yok.

 

Bir losyon sürüp saçları geri kazandırmanın bir yolu da yok ne yazık ki. Bu nedenle saçlar gitmeye başladığı zaman kişi panik oluyor. Saçlarından “En önemli cinsel organım” diye bahseden hastalarım bile var. Saç ekimi yaptırdıktan sonra da kendilerini çok daha çekici ve yakışıklı hissediyorlar. Çünkü hem yeni saçlara kavuşuyorlar hem de çıkan saçlar daha koyu renk oluyor. Bu nedenle de kendilerini daha genç ve çekici hissediyorlar, işte günümüzde yapılan estetik ameliyatlarının büyük bir kısmını saç ekim operasyonlarının almasının en önemli nedeni de bu…

 

Tabii saç ekimi yapılabilmesi için de kafada belli sayıda saç olması gerekiyor. Ama eğer bu bölgede hiç saç yoksa göğüsten de alınabiliyor. Çünkü herhangi bir kılı köküyle birlikte aldığınızda onun tüm ter ve yağ bezlerini de almış oluyorsunuz; bu yüzden İstediğiniz yere transfer edebiliyorsunuz. Ancak vücut kıllarının ömrü genel olarak İki sene kadardır. Bu yüzden de kısa ömründen dolayı vücut kılları pek tercih edilmiyor.

 

Saçların dökülmemesi için

 

Saç ekimi yapmadığımız hastalara saç dökülmesini önleme özelliği olan prostat ilacı verebiliyoruz. Bu yaklaşık 20-25 senedir kullanılıyor. Aslında prostat Hacı ama yan etkisi olarak saç dökülmesini engelliyor. Tabii çok az miktarda veriliyor. Eğer prostat ilacı gibi alınırsa erkek cinselliğiyle İlgili yan etkiler yaratabiliyor. Bu ilaçlar ömür boyu kullanılacak ilaçlar olduğundan bırakıldıkları anda her şey eski haline geri dönüyor.

 

Op. Dr. Alper Tuncel (Repair Saç Ekim Merkezi)

3.757 kez izlendi.

  Cihan Ünal: Azalmaya başlayan saçlarına, saç ektirmekle çare bulan Ünal, çıkan saçlarını bir de boyatınca eski haline geri dönerek delikanlılara taş çıkartan bir görünüm kazandı.   Joel Mchale: Henüz 39 yaşındaki ünlü komedyen azalmaya başlayan ve görüntüsünü oldukça etkileyen saçları İçin çözümü, gidenlerin yerine yenisini ektirmekte buldu.   Jude Law: Genç kızların sevgilisi ünlü […]

Kategori : Yazılı Basın

Henüz yorum yapılmamış. Yorum yazın

commenter avatar

İlk yorumu siz yapın !


Yorum yazın