Kirpik Ekimi Basında da Trend Oldu!

http://www.dralpertuncel.com/wp-content/uploads/2011/05/14841907_01.jpeg

 

UZUN VE GÜR KİRPİKLERE 1 HAFTADA KAVUŞUN

 

Estetik uygulamalarda son teknoloji ‘FUE’ ile neştersiz, kişinin kendi saç telinden kirpik ya da kaş ekiliyor. 7 günde sonuç alınıyor

 

Modada 1970’lerin dönüşüyle uzun ve gür kirpikler yenedin gündeme geldi. Bakışları canlı tutan ve genç görünümü sağlayan uzun kirpiklere sahip olmak ise hayal değil. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, son yıllarda en sık yapılan uygulamalar arasında uzun kaş ve kirpik estetiğinin yer aldığını söyledi. Kirpiklere yapıştırılarak uygulanan takma kirpiklerin ömrünün bir-iki gün ile sınırlı kaldığını, kullanım sayısına bağlı olarak kolay deforme olduğunu belirten Tuncel, FUE isimli yeni teknik ile kişinin kendi saç tellerinden kirpik ve kaş ekimi yapılabildiğini belirtti.

 

KESİ VE BOYA YOK

 

Söz konusu tekniğin, her iki cinste hipotiroidi olmak üzere hormonal bozukluklar, doğuştan ince ve seyrek yapılı kirpikleri olan kişilere uygulanabildiğini ifade eden Tuncel, hiç kesi olmadan yapılan ekim işlemi sonrasında doğal kirpik ya da kaşa sahip olunduğunu vurguladı. Tuncel, uygulama sonrasında saç telleri uzadığından ekilen kirpiklerin zaman zaman kesilmesi ve kirpik şekillendirici aletler ile biçimlendirilmesinin yeterli olduğunu söyledi. Saç, kirpik ekimi sonrasında da kirpikler çıktıktan sonra yoğunlaştırmak için ikinci bir sıkılaştırma uygulamasının yapılabildiğini ifade eden Tuncel, işlem sonrasında kirpik ya da kaşların boyanmasına gerek kalmadığını açıkladı.

 

ESTETİK BEDELİ 4 BİN TL

 

FUE yönteminde özel iğnelerle yerleştirme işlemi tercih ediliyor. Kesi olmadığından, enfeksiyon riski yok. Uygulama sonrasında kişi, günlük yaşamına dönebiliyor. 1,5 saat süren uygulamanın bedeli yaklaşık 4 bin TL tutuyor.

 

UYGULAMA NASIL YAPILIYOR?

 

FUE tekniği ile ense bölgesinden saç telleri, bu iş için özel olarak mikromotor (tur motoru) ile kullanılmak üzere tasarlanmış trepentine adı verilen silindirik içi boş ucu keskin 0.8-1 milimetre çaplı aletler ile çevresindeki ince bir deri dokusuyla birlikte bulunduğu yerden ayrılarak alınıyor. Bu şekilde toplanan saç telleri, yapılan planlamaya uygun olarak kirpiklerin açısı ile uyum sağlayacak biçimde göz kapağına paralel ‘’implanter’’ adı verilen özel iğneler yardımıyla deride hiç bir kesi yapılmadan ekiliyor. Köklerin yerine yerleştirilmesini takip eden 5-7 gün içerisinde, ekilen kökler yeni yerlerine adapte oluyor. Yeni kirpikler, ekildikleri bölgedeki kan damarları vasıtasıyla besleniyor ve canlılıklarını sürdürüyor. Bu şekilde ömür boyu dökülmeyen, istenildiği gibi şekil verilen doğal kirpikler elde ediliyor.

5.223 kez izlendi.

  UZUN VE GÜR KİRPİKLERE 1 HAFTADA KAVUŞUN   Estetik uygulamalarda son teknoloji ‘FUE’ ile neştersiz, kişinin kendi saç telinden kirpik ya da kaş ekiliyor. 7 günde sonuç alınıyor   Modada 1970’lerin dönüşüyle uzun ve gür kirpikler yenedin gündeme geldi. Bakışları canlı tutan ve genç görünümü sağlayan uzun kirpiklere sahip olmak ise hayal değil. Estetik […]

Kategori : Yazılı Basın

Henüz yorum yapılmamış. Yorum yazın

commenter avatar

İlk yorumu siz yapın !


Yorum yazın