Erkekler “estetik” dedi

010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Estetik operasyonları genellikle kadınların yaptırdığı düşünülür ancak Plastik Cerrah Op. Dr. Alper Tuncel’e göre erkekler 2012 yılında estetik ameliyatlarda kadınları geçerek rekor kırdı.

 

İSTANBUL – 2012 yılında özellikle meme küçültme ameliyatları İle kadınları geride bırakan erkeklerin, saç ektirme operasyonlarını da önceki yıllara göre daha fazla yaptırdığını belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, estetik cerrahi tekniklerinin de gelişimi ile iyileşme sürelerinin kısaldığını, bunun da erkek hastaların ilgisini arttırdığını söyledi.

 

Estetik cerrahide 2013 yılında beklenen yenilikleri değerlendiren Op. Tuncel, estetik operasyonlar ve medikal estetik işlemlerin giderek gelişim gösterdiğini ve Türkiye’nin bu alanda söz sahibi ülkelerden biri olduğunu ifade etti.

Arap ülkeleri ve Avrupa’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı yerler başta olmak üzere pek çok ülkeden hastanın estetik ameliyat için TürJçjyVyJ tercih ettiğini belirten Tuncel, estetik operasyonların cinsiyete göre yoğunluğunu ele aldı.

 

ERKEKLER SAÇ EKTİRDİ, KADINLAR YÜZ GERDİRDİ

 

Erkeklerde, saç ektirme operasyonlarının geçtiğimiz yılda ilk sırada yer aldığını vurgulayan Tuncel, 2012’de erkekler tarafından en çok tercih edilen bir diğer operasyonun meme küçültme (jinekomasti) operasyonları olduğunu aktardı. Op. Dr. Alper Tuncel’e göre 2013 yılında bu yöndeki talep daha da artacak.
Kadınların 2012’de yüz gerdirme operasyonları yerine, daha kısa sürede iyileşme sağlayan fraksiyonel lazer yöntemini tercih ettiğini söyleyen Tuncel, meme büyütme, burun estetiği ve lazerlipoliz ile bölgesel yağların eritilmesi işlemlerinin sık yapıldığının da altını çizdi.

 

“2013 DAHA ESTETİK OLACAK”

 

2013 yılında estetik İşlemlerde beklenen gelişmelere de değinen Op. Dr. Alper Tuncel, liposuction yerine tüm vücuda uygulanabilen lazerlipoliz yönteminin ve selülit tedavilerinde kullanılmaya başlanan yarı invaziv uygulamaların gelişeceğine dikkat çekti.

2.260 kez izlendi.

                    Estetik operasyonları genellikle kadınların yaptırdığı düşünülür ancak Plastik Cerrah Op. Dr. Alper Tuncel’e göre erkekler 2012 yılında estetik ameliyatlarda kadınları geçerek rekor kırdı.   İSTANBUL – 2012 yılında özellikle meme küçültme ameliyatları İle kadınları geride bırakan erkeklerin, saç ektirme operasyonlarını da önceki yıllara göre daha […]

Kategori : Yazılı Basın

Henüz yorum yapılmamış. Yorum yazın

commenter avatar

İlk yorumu siz yapın !


Yorum yazın